RÓŻANIEC DLA MAŁŻEŃSTWA I RODZINY 2022

KOMUNIKAT BISKUPA TARNOWSKIEGO

RÓŻANIEC DLA MAŁŻEŃSTWA I RODZINY 2022

Drodzy Diecezjanie,

16 października br. będziemy przeżywać kolejny Dzień Papieski, który zawsze jest szczególnym wezwaniem do odczytywania na nowo postaci i nauczania św. Jana Pawła II. Pragniemy w tym dniu skoncentrować się na prawdzie o małżeństwie i rodzinie i w tej intencji się modlić. W Liście do rodzin, papież Polak przypominał jak ważna jest „modlitwa rodziny, modlitwa za rodziny, modlitwa z rodzinami” (Jan Paweł II, List do rodzin, 4).

Serdecznie zapraszam więc Was do wzięcia udziału w Diecezjalnym Różańcu dla Małżeństwa i Rodziny, który w tym roku zgromadzi nas w Krynicy-Zdroju. Rozpoczniemy od Eucharystii sprawowanej o godz. 11.00 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. przejdziemy ulicami miasta w Marszu dla Życia i Rodziny odmawiając modlitwę różańcową i ofiarowując ją w intencji wszystkich małżeństw i rodzin naszej diecezji. Modlitwę zakończymy na Krynickim Deptaku.

Niech w tegorocznym Dniu Papieskim, poprzez naszą modlitwę, szczególnie zabłyśnie „blask prawdy” (Veritatis Splendor) o małżeństwie i rodzinie. Zachęcam do wspólnej modlitwy w Krynicy-Zdroju lub w parafiach corocznie organizujących Marsz dla Życia i Rodziny.

† Andrzej Jeż