Zmiana limitów w kościołach i koniec dynspensy od udziału we Mszy św.

Od 26 czerwca br. może przebywać w kościołach do 75% dostępnych miejsc. Do limitów nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione, czyli takie, u których minęło co najmniej 14 dni od podania drugiej dawki szczepionki przeciwko COVID-19 (lub podania jednodawkowej szczepionki J&J).
 W naszym kościele (zakładając, że na 1m2 pow. przypada 1 osoba) od soboty 26 czerwca br. wewnątrz kościoła może uczestniczyć w liturgii nawet 450 osób! Przy uwzględnieniu zaś dystansu 1,5m między osobami ta liczba zmniejsza się do 267 osób (co i tak przekracza maksymalną liczbę osób, które przed pandemią uczestniczyły u nas we Mszy świętej niedzielnej.

Od niedzieli 20 czerwca przestają obowiązywać wszelkie dyspensy od uczestnictwa we Mszy świętej, wprowadzone przed rokiem w związku z COVID-19.
Inne szczegóły dotyczące znoszenia obostrzeń (oprócz kościołów) obowiązujące od 26 czerwca:
  • Limit 1 os. na 10 m kw. w siłowniach, klubach fitness, kasynach, obiektach handlowych, placówkach pocztowych, bibliotekach, na targach, konferencjach, wystawach i w salach zabaw.
  • Możliwość organizacji dyskotek maksymalnie do 150 osób.
  • Zgromadzenia - do 150 osób.
  • Imprezy i spotkania na świeżym powietrzu, w lokalu lub w wydzielonej strefie gastronomicznej - do 150 osób.
  • 100 proc. obłożenia w pojazdach komunikacji zbiorowej. Obowiązek zakrywania nosa i ust.
  • 75 proc. obłożenia w wesołych miasteczkach, w restauracjach, w kinach i teatrach.
  • 75 proc. zajętych pokoi w hotelach, do limitu nie wliczają się zorganizowane grupy dzieci i młodzieży do 12 roku życia.
  • 50 proc. obłożenia widowni na obiektach sportowych.