Święty Józef - Patron na nasze czasy

sw.Jozef02Rok 2021 jest ogólnokościelnym Rokiem świętego Józefa. Mąż Maryi i ziemski Opiekun Pana Jezusa od początku jest bardzo mocno wpisany w historię naszej Parafii w Paszynie. Ważne, aby ta świadomość i Jego przemożna ojcowska opieka nam wszystkim w codziennym życiu i pobożności zawsze towarzyszyła. Zadbajcie o to, aby odnowić i pogłębić osobiste Nabożeństwo do św. Józefa, opiekuna Kościoła Świętego. Dołączcie do niego również bogactwo swego serca i talentu - przynosząc do naszego kościoła dzieła, które powstały i wciąż powstają, a w których szczególne miejsce zajmuje święty Józef.

Zapowiadana i planowana na rozpoczęcie majowego Odpustu ku czci św. Józefa Robotnika wystawa jeszcze nie ujrzała światła dziennego, a już jest o niej głośno medialnie.

Zobacz - na łamach Tarnowskiego Gościa Niedzielnego.

Niech ten fakt jeszcze bardziej otworzy was na naszego parafialnego Patrona i Orędownika i pomoże ukazać go innym - w postaci znanej szeroko paszyńskiej sztuki ludowej (rzeźba i malarstwo na szkle).