Piesza pielgrzymka do Krużlowej

Sierpień jest miesiącem licznych pielgrzymek do sanktuariów. W ten klimat pragniemy wpisać również nasze parafialne pielgrzymowanie do Sankturium Przemienienia Pańskiego w Krużlowej.

W sobotę 6 sierpnia jest święto Przemienienia Pańskiego i centralny dzień odpustu w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Krużlowej, na który jesteśmy zaproszeni jako parafia z pieszą pielgrzymką. Nasza historyczna bo pierwsza piesza pielgrzymka parafialna do Krużlowej wyruszy w sobotę 6 sierpnia o godz. 7:00, aby dotrzeć tam na centralną Mszę świętą odpustową, która rozpocznie się o godz. 11:00. Cała trasa liczy około 10 km. Wyruszymy z kościoła idąc poprzez Białą Drogę i Rzekami ku kościołowi w Mogilnie i dalej główną szosą ku Krużlowej. Można dołączać się na całej trasie naszej  pielgrzymki, zwłaszcza jeśli dla kogoś trasa może z początku wydać się zbyt trudna, bo wiedzie trochę pod górkę. Powrót do Paszyna we własnym zakresie.

Naszych panów strażaków i młodzież z OSP prosimy o pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa i kierowanie ruchem podczas tego pielgrzymowania. Z góry składamy im za to gorące podziękowanie.

Zapraszamy do licznego udziału w tej pierwszej historycznej naszej parafialnej pieszej pielgrzymce do Krużlowej.