Informacje Diecezjalnego Zespołu Kryzysowego ds. Pomocy Uchodźcom z Ukrainy oraz Osobom Cywilnym w Ukrainie

W związku z coraz większą liczbą uchodźców z Ukrainy przybywających na teren naszej diecezji, bardzo prosimy osoby, które już przyjęły uchodźców pod swój dach, o zgłaszanie ich obecności władzom samorządowym, oczywiście za wiedzą i zgodą samych zainteresowanych. Także do tych władz powinny się zwrócić osoby, które wyrażają gotowość przyjęcia uchodźców w najbliższych dniach, aby uzyskać niezbędne informacje. Niezależnie od tego prosimy o zgłaszanie obecności gości z Ukrainy także w parafii, aby parafialny zespół Caritas mógł w razie potrzeby udzielić im stosownej pomocy. Caritas Diecezji Tarnowskiej nie będzie na razie organizowała ogólnodiecezjalnej zbiórki darów rzeczowych dla Ukrainy. Parafie, które już przyjęły uchodźców, organizują zbiórki lokalne, z uwzględnieniem potrzeb konkretnych osób np. małych dzieci, osób starszych itp. Zachęcamy wszystkich do ofiarności na cele charytatywne ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb uchodźców z Ukrainy. (informuje przewodniczący Zespołu - Ks. Zbigniew Pietruszka)

Jeśli chodzi o naszą parafię - zgłoszenia rodzin, które są gotowe przyjąć uchodźców z Ukrainy, prosimy kierować na e-mail parafii Paszyn - podając najistotniejsze dane kontaktowe oraz preferencje dotyczące osób (zwłaszcza ich ilość i charakterystykę). W ten sposób będzie można sprawnie koordynawać pomocą. Jeśli ktoś już nad kimś spośród uchodźców z Ukrainy sprawuje troskę - to prosimy o zgłoszenie według informacji podanej przez ks. Zbigniewa Pietruszkę.