Informacje Diecezjalnego Zespołu Kryzysowego ds. Pomocy Uchodźcom z Ukrainy oraz Osobom Cywilnym w Ukrainie

Kategoria:

W związku z coraz większą liczbą uchodźców z Ukrainy przybywających na teren naszej diecezji, bardzo prosimy osoby, które już przyjęły uchodźców pod swój dach, o zgłaszanie ich obecności władzom samorządowym, oczywiście za wiedzą i zgodą samych zainteresowanych. Także do tych władz powinny się zwrócić osoby, które wyrażają gotowość przyjęcia uchodźców w najbliższych dniach, aby uzyskać niezbędne informacje. Niezależnie od tego prosimy o zgłaszanie obecności gości z Ukrainy także w parafii, aby parafialny zespół Caritas mógł w razie potrzeby udzielić im stosownej pomocy. Caritas Diecezji Tarnowskiej nie będzie na razie organizowała ogólnodiecezjalnej zbiórki darów rzeczowych dla Ukrainy. Parafie, które już przyjęły uchodźców, organizują zbiórki lokalne, z uwzględnieniem potrzeb konkretnych osób np. małych dzieci, osób starszych itp. Zachęcamy wszystkich do ofiarności na cele charytatywne ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb uchodźców z Ukrainy. (informuje przewodniczący Zespołu - Ks. Zbigniew Pietruszka)

Jeśli chodzi o naszą parafię - zgłoszenia rodzin, które są gotowe przyjąć uchodźców z Ukrainy, prosimy kierować na e-mail parafii Paszyn - podając najistotniejsze dane kontaktowe oraz preferencje dotyczące osób (zwłaszcza ich ilość i charakterystykę). W ten sposób będzie można sprawnie koordynawać pomocą. Jeśli ktoś już nad kimś spośród uchodźców z Ukrainy sprawuje troskę - to prosimy o zgłoszenie według informacji podanej przez ks. Zbigniewa Pietruszkę.

Save
Cookies user prefences
We use cookies to ensure you to get the best experience on our website. If you decline the use of cookies, this website may not function as expected.
Accept all
Decline all
Read more
Functional
Tools used to give you more features when navigating on the website, this can include social sharing.
Joomla!
Accept
Decline